პრო ბონო კონსულტაცია უძრავი ქონების რეგისტრაციასთან დაკავშირებით, 2021 წელი
როგორც ზემოთ ავღნიშნეთ სოციალური საწარმო " გუმბათი" მდეობარეობს წალკის მუნიციპალიტეტში. საწარმო სასწავლო პროცესს ახორციელებს შენობაში, რომელიც მიუხედავად იმისა, რომ საწარმოს დამფუძნებლებმა შეიძინეს წლების წინ, ოფიციალურად არ არის რეგისტრირებული საჯარო რეესტრში და დღემდე თავდაპირველი მეპატრონის საკუთრებაში რეგისტრირდება. უძრავი ქონების რეგისტრაციის პრობლემა ხელს უშლის საწარმოს განვითარდეს და მონაწილეობა მიიღოს სხვადასხვა საგრანტო კონკურსებში. სწორედ ამ მიზნით, საწარმოს სჭირდებოდა პროფესიონალი იურისტის დახმარება.
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, საქართველოს იურიდიულ ფირმათა ასოციაციის (სიფა), მხარდაჭერით იურიდიული კომპანია - BGI Legal ჩაერთო პრო ბონო კონსულტაციაში. კონსულტაციის ფარგლებში, კომპანიის წარმომადგენლები შეხვდნენ საწარმოს წარმომადგენელს და განიხილეს პრობლემის მოგვარების რამოდენიმე გზა და არსებული შესაძლებლობები. იურიდიული კომპანია დაეხმარება და გაუწევს მენტორობას საწარმოს საბოლოო გადაწყვეტილების მიღებამდე. სამუშაო პროცესი გულისხმობს იუსტიციის სახლთან და ადგილობრივ მუნიციპალიტეტთან კომუნიკაციას (განაცხადების წარდგენას და წარმომადგენლობას). BGI Legal ყველა ეტაპზე იქნება საწარმოს წარმომადგენელი და დაეხმარება სხვადასხვა სახელმწიფო ერთეულებთან სამართლებრივ კომუნიკაციაში.
პრო ბონო მედიაში ჩართულები არიან BGI Legal-ის წარმომადგენლები ზაზა ბიბილაშვილი და გიორგი მამუჩიშვილი.

Legal Pro Bono Consultation, 2021
As mentioned above, the social enterprise "Gumbati" is located in Tsalka municipality. The enterprise carries out the training process in a building which, although acquired by the founders of the enterprise years ago, is not officially registered in the public registry and is still officially belongs to the original owner of property. The issue with the propoety registration prevents the enterprise from developing and participating in various grant competitions. For this purpose, the enterprise needed the help of a professional lawyer.
Based on the identified needs, with the support of the Georgian Association of Law Firms (SIFA), a law firm - BGI Legal was involved in a Pro Bono consultation. During the consultation, company representatives held the meeting with a representative of the enterprise and discussed several ways and the available opportunities to solve the problem. The law firm will assist and mentor the enterprise until a final decision is made. The work process involves communicating with the House of Justice and the local municipality (submitting applications and representation). BGI Legal will be representative of the enterprise at all stages and will assist in legal communication with various government agencies.
Representatives of BGI Legal - Zaza Bibilashvili and Giorgi Mamuchishvili are involved in Pro Bono consultation.