პრო ბონო კონსულტაცია მარკეტინგში, 2018 წელი
სოციალური საწარმო "მუსთერაპიული ცენტრი" შეიქმნა 2016 წელს ა(ა)იპ "მშობელთა ხიდის" ბაზაზე. მუსთერაპიული ცენტრის დამფუძნებლები არიან საქართველოში რეგისტრირებული საქველმოქმედო ორგანიზაციის "მშობელთა ხიდის" აქტიური წევრები, რომელთაც ათ წელზე მეტი გამოცდილება აქვთ შშმ პირებთან ურთიერთობის და მუსთერაპიის ჩატარების. მუსთერაპიული ცენტრი - ეს არის საქართველოსთვის პირველი ინოვაციური ცენტრი, სადაც დანერგილია ალტერნატიული ფსიქო-რეაბილიტაციური სერვისი მუსთერაპიული მომსახურებით. საწარმოს მისიაა შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა საზოგადოებაში ინტეგრაცია და ინკლუზიური საზოგადოების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა.
მუსთერაპიული ცენტრის მეშვეობით ყოველ წელიწადს 100 შშმ ბავშვზე მეტისათვის ხელმისაწვდომია სისტემატური, ინდივიდიუალურ საჭირობებზე დაყრდნობით დაგეგმილი მუსთერაპიული აქტივობა. შშმ პირების ფსიქო-სოციალურ უნარ-ჩვევები უმჯობესდება სერვისის მიწოდების შედეგად, რაც ხელს უწყობს მათ ღირსეულ ინტეგრირებულ ცხოვრებას. ეკონომიკური საქმინობიდან მიღებული მოგება რეინვესტირდება სოციალური საწარმოს საქმიანობის განსავითარებლად ან/და ბენეფიციარებისათვის უფრო მეტი სერვისის უზრუნველსაყოფად. საწარმოს ფინანსური შემოსავლების გაზრდის მიზნით, ამ ეტაპზე საჭიროებდნენ საინფორმაციო მასალების მომზადებას და პროფესიონალი დიზაინერის დახმარებას.
პრო ბონო კონსულტაციის ფარგლებში ჩატარდა სამუშაო შეხვედრები "ემ ბი სი"-ს თანამშრომლებსა და სოციალურ საწარმო "მუსთერაპიულ ცენტრის" წარმომადგენლებს შორის. კონსულტაციის ფარგლებში ჩატარდა შემდეგი სამუშაოები:
პრო ბონო კონსულტაციაში მონაწილოებდნენ ემ ბი სი-ს მარკეტინგის გუნდი (მარკეტინგის ექსპერტები, ფოტოგრაფი და დიზაინერი).

Social Enterprise "Mustherapy Centre" was created in 2016 by the members of charity organization "Parent Bridge", working on mustherapy and people with disability for years. Mustherapy Centre is the first innovative centre in Georgia, which is implementing alternative psycho-rehalibitation services with mus therapy. The mission of the enterprise is the integration of persons with disabilities in the society and promotion of establishing inclusive society.
For more than 100 children with disabilities is available mustherapy based on systemati and individual needs. Psycho-social abilities are improved as a result of mus therapy, which promotes integration of persons with disabilities into the society. Profit, earned from the economic activities, is reinvested into the enterprise. In order to increase the income of the enterprise, communication flyer and professional designer was needed.
Within the frames of pro bono consultation, preparatory works have beend done between the team of MBC and Social Entreprise. Following works have been done as parto of consultation:
Marketing team of MBC was participating in pro bono consultation (Marketing expert, Photographer, Designer).
Communication Flyer was created as a result of Pro Bono Consultation.
Pro Bono consultation is mediated by the Center for Strategic Research and Development of Georgia within the frames of "Georgian Civil Society Sustainability Initiative". The initiative is funded by the European Union and co-funded by Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS). The project is implemented by Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS).