MBC-ის მიერ სოციალური საწარმო "ღია სივრცისთვის" ვიზუალური ბრენდინგის დოკუმენტი მომზადდა
საჭიროების აღწერა: “ღია სივრცე“ ოზურგეთის მდებარე, ახლად შექმნილი სოციალური საწარმოა, რომლის მისია - ორგანიზაციული განვითარება და მდგრადობის ხელშეწყობაა ადგილობრივი ახალგაზრდების განათლების, პროფესიული განვითარების, შემეცნების, თვითრეალიზაციის და თავისუფალი დროის რაციონალურად გამოყენების ხელმისაწვდომობის უზრუნველსაყოფად. ღია სივრცე სხვადასხვა ფუნქციით დატვირთული ფიზიკური სივრცეა სადაც ახალგაზრდებს აქვთ შესაძლებლობა, გამოიყენონ თავშეყრის ადგილად, დაგეგმონ და განახორციელონ ღონისძიებები ან, უბრალოდ, გაერთონ თანატოლებთან. ახლად დაფუძნებულ საწარმოს ესაჭიროებოდა ბრენდინგი.
თანამშრომლობა „ემ ბი სი“ - სა და სოციალურ საწარმოს შორის 2023 წლის 25 აპრილს დაიწყო და 26 ივლისს დასრულდა. ვიზუალურ ბრენდინგზე „ემ ბი სის“ თანამშრომელმა - გრაფიკული დიზაინის უფროსმა სპეციალისტმა, მარიამ პაპუაშვილმა იმუშავა. პროექტის ფარგლებში კომპანიის მხრიდან საერთო ჯამში დაიხარჯა 48 პრო ბონო საათი.
პრო ბონო მედიაციის შედეგი: პრო ბონო პროექტის ფარგლებში მომზადდა: ორგანიზაციის საპრეზენტაციო მასალა, განისაზღვრა ფერთა პალიტრა, მომზადდა ლოგო, სოციალური მედიისთვის შეიქმნა ქავერები.

MBC prepared a visual branding document for the social enterprise "Open Space"
Problem description: "Open Space" is a new social enterprise located in Ozurgeti. The mission of this social enterprise is organizational development and promotion of sustainability to ensure access to education, professional development, knowledge, self-realization, and rational use of free time for local youth.
Open space is a multi-functional space where young people have the opportunity to gather, plan and implement events or simply have fun with their peers. The newly established enterprise needed branding.
Services delivered: The cooperation between "MBC" and the social enterprise started on April 25, 2023, and ended on July 26. Mariam Papuashvili, an employee of "MBC" - a senior specialist in graphic design, worked on visual branding. Representatives of the company spent a total of 48 pro bono hours on this Pro Bono issue.
Result of Pro Bono Mediation: Within the framework of the pro bono project, the following resources were prepared: the organization's presentation material, the color palette, the logo, and covers for social media.