პრო ბონო მასტერკლასი თემაზე სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები, 20 ივლისი, 2021 წელი
ბენეფიციარი: თელავის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი
თელავის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი შეიქმნა პროექტის "უნარების განვითარება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის" ფარგლებში.
თელავის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრის ერთ-ერთ ბენეფიციარ ჯგუფს წარმოადგენს დასაქმების მაძიებელი ადამიანები, რომლებსაც სურთ გაიღრმავონ ცოდნა სხვადასხვა მიმართულებით და დასაქმდნენ მათთვის საინტერესო და სასურველ ორგანიზაციებში თუ ბიზნეს კომპანიებში. იმისთვის, რომ ცენტრის ბენეფიციარებს გაუადვილდეთ შრომით ბაზარზე სამუშაოს მოძიება და ინტეგრაცია, სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი აღნიშნულ ბენეფიციარებს სთავაზობს ტრენინგების მოდულს თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები".
2021 წლის 20 ივლისს, მიკროსაფინანსო ორგანაზაცია "ემ ბი სის" ადამიანური რესურსების მართვის განყოფილების უფროსი მაგდა ტყეშელაშვილი ესტუმრა თელავის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრს და ჩაატარა პრო ბონო ტრენინგი დასაქმების მაძიებელი ადამიანებისთვის თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები". მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია წარმატებული გასაუბრების ტექნიკების შესახებ. აგრეთვე, შეხვედრის დროს გაიარეს გასაუბრების სიმულაცია, რაც დაეხმარებათ მათ მომავალში გასაუბრების ეტაპის წარმატებით გავლაში.

Pro Bono Provider: MFO MBC
Telavi Learning and Employment Support Center was established within the project of "Skills Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia".
One of the beneficiary groups of the Telavi Learning and Employment Support Center is job seekers who want to deepen their knowledge in various fields and be employed in interesting and desirable organizations or business companies. To make it easier for the Center's beneficiaries to find likable job positions and integrate into the labor market, the Center offers a training module about "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques".
On July 20, 2021, Magda Tkeshelashvili, Head of the Human Resources Management Division of the microfinance organization MBC, visited the Telavi Learning and Employment Support Center and conducted Pro Bono masterclass for job seekers about "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques". Participants received information about successful interviewing techniques. They also had an interview simulation during the meeting, which will help them to successfully pass the interview stage in the future.