პრო ბონო მასტერკლასი თემაზე სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები, 24 ოქტომბერი, 2021 წელი
პრო ბონო კომპანია: Policy and Management Consulting Group - PMCG
ბენეფიციარი: თეთრიწყაროს სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი
თეთრიწყარო სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი შეიქმნა პროექტის "უნარების განვითარება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის" ფარგლებში.
თეთრიწყაროს სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრის ერთ-ერთ ბენეფიციარ ჯგუფს წარმოადგენს დასაქმების მაძიებელი ადამიანები, რომლებსაც სურთ გაიღრმავონ ცოდნა სხვადასხვა მიმართულებით და დასაქმდნენ მათთვის საინტერესო და სასურველ ორგანიზაციებში თუ ბიზნეს კომპანიებში. იმისთვის, რომ ცენტრის ბენეფიციარებს გაუადვილდეთ შრომით ბაზარზე სამუშაოს მოძიება და ინტეგრაცია, სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი აღნიშნულ ბენეფიციარებს სთავაზობს ტრენინგების მოდულს თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები".
2021 წლის 24 ოქტომბერს, საკონსულტაციო კომპანია PMCG-ის ადამიანური რესურსების მენეჯერმა - ხათუნა გუჯაბიძემ ჩაატარა პრო ბონო ტრენინგი თეთრიწყაროს სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრის ბენეფიციარებისათვის თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები". მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია წარმატებული გასაუბრების ტექნიკების შესახებ. აგრეთვე, შეხვედრის დროს გაიარეს გასაუბრების სიმულაცია, რაც დაეხმარებათ მათ მომავალში გასაუბრების ეტაპის წარმატებით გავლაში.

Tetritskaro Learning and Employment Support Center was established within the project of "Skills Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia".
One of the beneficiary groups of the Tetritskaro Learning and Employment Support Center is job seekers who want to deepen their knowledge in various fields and be employed in interesting and desirable organizations or business companies. To make it easier for the Center's beneficiaries to find likable job positions and integrate into the labor market, the Center offers a training module about "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques".
On October 24, 2021, Khatuna Gujabidze, the HR manager of the consulting company PMCG, conducted a pro bono masterclass for the beneficiaries of the Tetritskaro Learning and Employment Support Center. The masterclass covered the following topic: "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques". Participants received information about successful interviewing techniques and necessary skills to find the preferable job. Also, the participant had an interview simulation during the meeting. Simulation process will help them to successfully pass the interview stage in the future.