პრო ბონო კომპანია - მიკრო საფინანსო კომპანია ემბისი,
მოკლე ინფორმაცისა და პროექტის შესახებ: სოფელ მარტყოფში, სადაც არ არსებობდა რაიმე ახალგაზრდული სივრცე და სამოქალაქო ორგანიზაცია, მოტივირებული ახალგაზრდების ჯგუფმა გადაწყვიტა ახალგაზრდული ცენტრის დაფუძნება. თავიდან საქმიანობა დაიწყეს შეხვედრებისსივრცის გარეშე,კარგ ამინდებში პარკებში იკრიბებოდნენ, ხოლო ზამთარში - კულტურის სახლში, ხანაც სკოლის შენობაში, როგორც მოუხერხდებოდათ.
მთავარი გამოწვევა მოხალისეებისთვის მუდმივი შეხვედრების სივრცის ქონა იყო.
მუნიციპალიტეტთან ერთწლიანი დიალოგის შემდეგ საინიციატივო ჯგუფს გადაეცა ერთი ოთახი ყოფილი საბჭოს ანუ ადმინისტრაციის შენობაში, რის შემდეგაც სივრცის მოწყობის, აღჭურვის და გამოცოცხლების მუშაობა დაიწყო.
ახალგაზრდული ცენტრის ოთახით სარგებლობა თემის ყველა წევრს შეუძლია, სწორედ
სივრცის მოწყობამ მისცა სტიმული და დასაბამი ახალ პროექტებსა და ტრენინგების ციკლს, ადვოკატირების კამპანიას: “ერთად გადავარჩინოთ მარტყოფის მდინარე”;
მომავალ ლიდერთა კლუბს და ლიდერთა ლაბორატორიას, რომელშიც სხვადასხვა
ასაკობრივი ჯგუფები არიან ჩართული.
ახალგაზრდული სივრცის საქმიანობის შენარჩუნება ხდება ე.წ. “გრასრუთინგით“, ანუ ის
ახალგაზრდები ვინც ვითარდებიან და არაფორმალური განათლების გზით იძენენ სხვადასხვა კომპეტენციებს, შემდეგ საკუთარ ცოდნას და გამოცდილეაბს, უმცროსი თაობის წარმომადგენლებს გადასცემენ. მაგალითად, 16-17 წლის ლიდერების ფასილიტაციით, 12-13 წლის ახალგაზრდები გეგმავენ ფილმის ჩვენებებს; დასუფთავების აქციებს; ნარჩენების სეპარირებას და სხვა ტიპის საქმიანობებს.

Beneficiary - "Marttfevi Youth Center"
Civil activists presented their initiatives to the audience. A member of the pro bono network and representatives of a friendly company helped to distinguish interesting accents and present presentations in an original way.
Brief information and about the project:
A group of motivated young people decided to establish a youth center in the village of Martov, where there was no youth space or civic organization. At first, they started their activities without a meeting space, in good weather they met in parks, and in winter - in the house of culture, sometimes in the school building, as they could.
The main challenge was having a permanent meeting space for the volunteers.
After a one-year dialogue with the municipality, the initiative group was given one room in the former council or administration building, after which the work of arranging, equipping and revitalizing the space began.
All members of the community can use the room of the youth center
The arrangement of the space gave an impetus and a start to new projects and a cycle of trainings, an advocacy campaign: "Together, let's save the Martfa River";
future leadership club and leadership laboratory, in which various Age groups are involved. The maintenance of the activities of the youth space is done by the so-called With "grassrooting", that is Young people who develop and acquire various competencies through informal education, then pass on their knowledge and experience to the representatives of the younger generation. For example, with the facilitation of 16-17-year-old leaders, 12-13-year-olds plan film screenings; cleaning actions; waste separation and other types of activities.