პრო ბონო ვებინარი Ms Office ექსელის შესახებ, 14 ოქტომბერი, 2021 წელი
სათემო ორგანიზაციები წარმოადგენენ საზოგადოებრივ ორგანიზაცებს, რომლებიც ახორციელებენ სხვადასხვა გარემოსდაცვით და სოციალურ პროექტებს. ორგანიზაციები ფინანსური რესურსების მოზიდვის მიზნით მონაწილეობენ საგარნტო კონკურსებში. საგრანტო კონკურსებში მონაწილეობა მოითხოვს პროექტის იდეისთვის ბიუჯეტის შედგენას. ბიუჯეტის შედგენა კი გულისხმობს ექსელის პროგრამის ცოდნას. თუმცა, ხშირ შემთხვევაში სათემო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს არ აქვთ შესაძლებლობა გაიარონ შესაბამისი კურსები, მიიღონ ან გაიუმჯობესონ ცოდნა აღნიშნული მიმართულებით.
გამოვლენილი საჭიროებიდან გამომდინარე, დაიგეგმა პრო ბონო ვებინარი Ms Office ექსელის შესახებ.
2021 წლის 14 ოქტომბერს, "არესემ საქართველომ" ჩაატარა პრო ბონო ვებინარი სათემო ორგანიზაციებისათვის თემაზე Ms Office ექსელის შესახებ. პრო ბონო ვებინარს უძღვებოდა "არესემ საქართველოს" წარმომადგენელი ნიკოლოზ ანთაძე.
შეხვედრის დროს მონაწილეებმა მიიღეს ამომწურავი ინფორმაცია ექსელის სხვადასხვა ინსტუმენტების, ფუნქციების და ფორმულების შესახებ.
პრო ბონო ვებინარი თემაზე Ms Office ექსელი.
პრო ბონო ვებინარს მედიაციას უწევს "საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი" პროექტ "საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების ინიციატივის" ფარგლებში. მას აფინანსებს ევროკავშირი, ხოლო თანადამფინანსებელია კონრად ადენაუერის ფონდი. პროექტს ახორციელებს კონსორციუმი კონრად ადენაუერის ფონდის ხელმძღვანელობით.

Pro Bono Provider: RSM Georgia
Community Based Organizations (CBOs) are civil society organizations implementing various environmental and social projects. In order to attract financial resources CBOS participate in various calls for projects. Participation in project calls requires budgeting for the project. Budgeting process requires good knowledge of the Ms Excel program. However, in many cases, the representatives of the community based organizations do not have the opportunity to take appropriate courses, acquire or improve knowledge in this area.
Based on the identified needs, a pro bono webinar on Ms Office Excel was planned for the representatives of CBOs.
On October 14, 2021 RSM Georgia conducted a Pro Bono webinar for Community Based Organizations about Ms Office Excel. The pro bono webinar was led by Nikoloz Antadze, a representative of RSM Georgia.
During the meeting, participants received comprehensive information about the various tools, functions and formulas of Ms Office Excel.