პრო ბონო კომპანია: თიბისი ბანკი
ბენეფიციარი: “ერთად ბედიანის ახალგაზრდებისთვის” - ლაზარე კომახიძე, ბედიანის მეკლდეურთა კლუბი, ქვემო ქართლი
მოკლედ ინიციატივის შესახებ: ბედიანი ქვემო ქართლში მდებარე, ეთნიკურად მრავალფეროვანი დასახლებაა. პირველი საცოცი კედელი covid-19 პანდემიის დროს, ლაზარე კომახიძემ საკუთარ ეზოში, თავისი შვილებისთვის გააკეთა, რომელიც მალე გახდა პოპულარული გასართობი ბედიანში მცხოვრები ბავშვებისთვის. დიდი ინტერესის გამო ლაზარემ და მისამ თანამოაზრეებმა ახალი უფრო დიდი კედლის აშენება გადაწყვიტეს. ადგილობრივმა თვითმართველობამ საინიციატივო ჯგუფს ძველი შენობა გადასცა, ხოლო კედლისთვის საჭირო მასალა “ორბელიანი მეტის” პლატფორმის და სახალხო დაფინანსების მეშვეობით შეიძინეს. მოხალისეებმა საცოცი კედელი, ძველ შენობაში თავიანთი ძალებით გააკეთეს და ბედიანში მეკლდეურთა კლუბი დააფუძნეს.
პრო ბონო პროექტი ოქტომბერში დაიწყო. თიბისი ბანკის წარმომადგენელი ალექსანდრე მაყაშვილი და ლაზარე კომახიძე ერთობლივი მუშაობას ხუთი შეხვედრა და 5 საათი მოანდომა.
ერთობლივი მუშაობის შედეგად მომზადდა შინაარსობრივი ჩარჩო და ვიზუალური პრეზენტაცია.
9 ნოემბერს, გამართულ ღონისძიებაზე, ლაზარე კომახიზე სოცილაური საწარმო „მირაბალდების“ რჩეული გახდა და საჩუქრად გადაეცა პირველი მთასვლელი ქალის ალექსანდრა ჯაფარიძის პორტრეტი, ასევე CSRDG-გან 500 ლარი და სიმბოლური საჩუქრები.

Pro Bono provider: TBC Bank
Beneficiaries: "Together for the Youth of Bediani" - Lazare Komakhidze, Bediani Rock climbing Club, Kvemo Kartli
Briefly about the initiative: Bediani is an ethnically diverse settlement located in Kvemo Kartli. During the covid-19 pandemic, Lazare Komakhidze made the first climbing wall for his children in his yard, which soon became a popular entertainment for children living in Bediani. Due to the great interest, Lazare and Misa's associates decided to build a new, bigger wall. The local self-government gave the old building to the initiative group, and the necessary material for the wall was purchased through the "Orbeliani Meti" platform and public funding. The volunteers made a climbing wall in the old building with their own effort and founded a rock club in Bediani.
Services delivered : The pro bono project started in October. TBC Bank representatives Alexander Makashvili and Lazare Komakhidze held five meetings and spent 5 hours working together.
Result of Pro bono mediation: As a result of joint work, a content framework and visual presentation were prepared. On November 9, at the community leaders Forum, Lazare Komakhidze was chosen by the social enterprise "Mirabaldi" and was presented with a portrait of the first female mountaineer Alexandra Japaridze. Also, got a prize - 500 GEL and symbolic gifts from CSRDG.