პრო ბონო ვორქშოპი თემაზე სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები, 10 ივლისი, 2022 წელი
ოზურგეთის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი შეიქმნა პროექტის "უნარების განვითარება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის" ფარგლებში.
სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრების მიზანია, ხელი შეუწყოს ადგილობრივ სამუშაოს მაძიებლებს განავითარონ უნარები და გაიღრმავონ ცოდნა სხვადასხვა მიმართულებით. ცენტრების ბაზაზე შემუშავებულია სასწავლო პროგრამები, ტრენინგები და სემინარები, რომლებიც ითვალისწინებს, როგორც დასაქმების ბაზარზე არსებულ მოთხოვნებს, ასევე იმ ადამიანების სურვილებსა და საჭიროებებს ვინც დასაქმების ცენტრს მიმართავს.
ოზურგეთი სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრის ერთ-ერთ ბენეფიციარ ჯგუფს წარმოადგენს დასაქმების მაძიებელი ადამიანები, რომლებსაც სურთ გაიღრმავონ ცოდნა სხვადასხვა მიმართულებით და დასაქმდნენ მათთვის საინტერესო და სასურველ ორგანიზაციებში თუ ბიზნეს კომპანიებში. იმისთვის, რომ ცენტრის ბენეფიციარებს გაუადვილდეთ შრომით ბაზარზე სამუშაოს მოძიება და ინტეგრაცია, სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი აღნიშნულ ბენეფიციარებს სთავაზობს ტრენინგების მოდულს თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები".
2022 წლის 10 ივლისს, კომპანია "თელიანი ველის" ადმიანური რესურსების მენეჯერმა - მარიამ მჭედლიშვილმა ჩაატარა პრო ბონო ვორქშოფი ოზურგეთის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრის ბენეფიციარებისათვის თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები". მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია წარმატებული გასაუბრების ტექნიკების შესახებ. აგრეთვე, შეხვედრის დროს გაიარეს გასაუბრების სიმულაცია, რაც დაეხმარებათ მათ მომავალში გასაუბრების ეტაპის წარმატებით გავლაში.

Pro Bono Provider: Teliani Valley
Ozurgeti Learning and Employment Support Center was established within the project of "Skills Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia".
One of the beneficiary groups of the Ozurgeti Learning and Employment Support Center is job seekers who want to deepen their knowledge in various fields and be employed in interesting and desirable organizations or business companies. To make it easier for the Center's beneficiaries to find likable job positions and integrate into the labor market, the Center offers a training module about "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques".
On July 10, 2022, HR representative of Teliani Valley - Mariam Mchedlishvili conducted a pro bono workshop for the beneficiaries of the Ozurgeti Learning and Employment Support Center. The workshop covered the following topic: "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques". Participants received information about successful interviewing techniques and necessary skills to find the preferable jobs. Also, the participants were involved in an interview simulation during the meeting. Simulation process will help them to successfully pass the interview stage in the future.