ვორკშოპი კომპიუტერულ პროგრამებში
თიხისა და კერამიკის ხელნაკეთი ნივთების სახელოსნო სოციალური საწარმო "პოტერია" ასაქმებს კანონთან კონფლიქტში მყოფ ქალებს კერამიკის წარმოებაში. სოციალური მისია ორმაგად მნიშვნელოვანია ვინაიდან მიზნობრივი ჯგუფის პროფესიულ გადამზადება - დასაქმებასთან ერთად, მოიცავს ასევე ერთგვარ არტ თერაპიას, რომელიც მათ რეინტეგრაციას უწყობს ხელს.
პოტერიას სოციალური მედიის მიმართულებით კონტენტის მოსამზადებლად ონლაინ პლატფორმების ტექნიკური ცოდნა. ესაჭიროებოდა.
2024 წლის 10 ივნისს, სოციალური საწარმო პოტერიისთვის კომპანია hotsale.ge-ს თანამშრომლებმა, ლანა ცხადაძემ და მარიამ მჭედლიშვილმა, პრო ბონო პროექტის ფარგლებში 4 საათიანი ვორკშოპი მოამზადეს. შეხვედრის თემა იყო ონლაინ პროგრამებზე - Canvas და CapCut. პროექტის ფარგლებში კომპანიის მხრიდან 8 საათი დაიხარჯა.
სოციალური საწარმოს სამმა თანამშრომელმა მიიღო ინფორმაცია პროგრამების სამუშაო პროცესში ჩართვის შესახებ.

Hotsale.ge workshop in computer programs
Pottery, a social enterprise for clay and ceramic handicrafts, employs women in conflict with the law in the production of ceramics. This social mission is doubly important as the professional training of the target group—along with employment—also includes art therapy that promotes their reintegration.
Description of the Need
Technical knowledge of online platforms was needed to prepare content for Pottery's social media.
Work Carried Out
On June 10, 2024, Lana Tskhadadze and Mariam Mchedlishvili, employees of hotsale.ge, conducted a 4-hour workshop for the social enterprise Pottery as part of a pro bono project. The workshop focused on the online programs Canva and CapCut. The company dedicated a total of 8 pro bono hours to this project.
Result Obtained
Three employees of the social enterprise received training on how to incorporate these programs into their work processes.