კრედო ბანკის პრო ბონო კონსულტაცია
2023 წლის 13 ივლის, კრედო ბანკისა და კახეთის სამხარეო განვითარების ცენტრის პირველი საკონსულტაციო შეხვედრა გაიმართა. სამოქალაქო ორგანიზაციას კრედო ბანკი დაეხმარება ახალი ფასიანი სერვისების დახვეწასა და დანერგვაში.
კახეთის სამხარეო განვითარების ცენტრის სამოქალაქო ორგანიზაციაა, რომელიც კახეთში, კერძოდ თელავში მდებარეობს. ორგანიზაცია სამი ძირითადი მიმართულებით მუშაობს: ბავშვთა ადრეული განათლება, ბავშვთა დაცვა და მოზარდების და ახალგაზრდების განვითარების ხელშეწყობისთვის თემის, მუნიციპალურ და რეგიონის დონეზე.
2021 წელს პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ ფარგლებში ორგანიზაციის ბაზაზე შეიქმნა თელავის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი (ამავე პროექტის ფარგლებში საქართველოს 3 რეგიონში, სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის 6 ცენტრი შექმნა). ცენტრი ნებისმიერ ადამიანს 16 წელს ზემოთ სთავაზობს ინდივიდუალურ კარიერის კონსულტირებას და ტრენინგებს - მეწარმეობის, დასაქმების და ფრილანსერობის მსურველებისთვის.
პროექტის დასრულების შემდეგ ორგანიზაციას სურს გააგრძელოს ცენტრის საქმიანობა და ახალი ფასიანი სერვისები დაამატოს. პრო ბონო საჭიროება სადაც კრედო ბანკის თანამშრომლები მათი კომპეტენციის ფარგლებში ჩაერთვებიან შემდეგია, წინა საჭიროების მოკვლევა, არსებული პროდუქტების განვითარებასა და დახვეწაში დახმარება, შემუშავებული სერვისების მარკეტინგული გეგმის შემუშავება.

Pro Bono Consultation of Credo Bank
On July 13, 2023, the first Pro Bono consultation meeting between Credo Bank and the Kakheti Regional Development Center took place. The purpose of this meeting was to explore opportunities for pro bono collaboration, where Credo Bank will offer its assistance to the civil organization in enhancing and introducing new paid services.
The Kakheti Regional Development Center is a prominent civil organization situated in Telavi, Kakheti. Their core focus areas include early childhood education, child protection, and the advancement of adults and youth at the community, municipal, and regional levels.
In 2021, the organization established the Telavi Training and Employment Promotion Center under the project "Strengthening Skills and Innovative Employment Opportunities for the Regional Development of Georgia." As part of this initiative, six training and employment promotion centers were created across three regions of Georgia. Telavi center provides personalized career counseling and training to individuals aged 16 and above, training to those interested in entrepreneurship, employment, and freelancing.
With the project nearing completion, the organization intends to sustain the center's activities and introduce new paid services. As part of this endeavor, Credo Bank employees will offer pro bono assistance based on their expertise. This support will encompass researching previous needs, aiding in the development and enhancement of existing products, and creating a marketing plan for the new services.