პრო ბონო კონსულტაცია საფარის დონაციის პლატფორმის საკომუნიკაციო სტრატეგიის შემუშავებაში
საფარი სამოქალაქო ორგანიზაციაა, რომლის მიზანია ძალადობის მსხვერპლი ქალებისა და ბავშებისთვის მხარდამჭერი სერვისებისა და უსაფრთხო გარემოს შექმნა, სექსუალური ძალადობისა და სქესობრივი დანაშაულის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება და სახელმწიფო პოლიტიკის გაუმჯობესების ხელშეწყობა.
ორგანიზაციამ ვებგვერდზე ჩააშენა დონაციის პლატფორმა, რომლის მეშვეობითაც გეგმავს ძალადობის მსხვერპლი ქალებისა და ბავშვებისთვის ისეთი საჭიროებების დაკმაყოფილებას, როგორიცაა განათლების, სამედიცინო სერვისების, მედიკამენტების, საცხოვრისის, საკვების დაფინანსება, დასაქმების ხელშეწყობა და ა.შ.
კონსულტაციის მიზანი, საფარის დონაციის პლატფორმის მარკეტინგული და საკომუნიკაციო გეგმის ჩამოყალიბება/სრულყოფა იყო.
2022 წლის ოქტომბერი-ნომებრის თვეში, კვლევის და მენეჯმენტის საკონსულტაციო გლობალური კომპანია "ეისითის" სტრატეგიული კომუნიკაციების მენეჯერის - ნინო კალანდიას ჩართულობით, სამოქალაქო ორგანიზაცია „საფართან“ 6 საკონსულტაციო შეხვედრა ჩაატარა, რომელმაც ჯამურად 14 პრო ბონო საათი შეადგინა. საკომუნიკაციო შეხვედრები ორ ნაწილად გაიყო, პლატფორმის არსებული საკომუნიკაციო გეგმის შეფასება და ახალი გეგმის ჩამოყალიბება.
პრო ბონო კონსულტაციის შედეგად სრულად შეიცვალა საკომუნიკაციო კამპანიის მიზნები, ფორმა, სამიზნე აუდიტორია საკომუნიკაციო ენა და სტრატეგია. კამპანიის განხორციელებას სამოქალაქო ორგანიზაცია „საფარი“ 2023 წელს გეგმავს.

Pro bono consultation in the development of the communication strategy for the “Sapari” donation platform
Pro Bono Company: Global research and management consulting company ACT
Beneficiary: civil organization "Sapari"
Short: In October-November 2022, a representative of a global research and management consulting company "ACT” provided pro bono consultation to the civil organization "Sapari".
Description of need: Sapari is a civil society organization whose mission is to create support services and safe environments for women and children who are victims of violence, to raise public awareness of sexual violence and sex crimes, and to promote the improvement of state policies.
The organization has built a donation platform on the site, through which it plans to find out the needs of women and children who are victims of violence, such as financing education, medical services, medicine, food, employment promotion, etc. The purpose of the consultation was to establish/perfect the marketing and communication plan of the cover donation platform.
Work carried out: In the months of October-November 2022, the research and management consulting global company "ACT” with the involvement of the strategic communications manager - Nino Kalandia, held 6 consulting meetings with the civil organization "Sapari", which amount 12 pro bono hours. The communication meetings were divided into two parts: assessing the platform's existing communication plan and formulating a new strategy.
The outcome of pro bono mediation: As a result of the pro bono consultation, the goals, form, target audience, communication language, and strategy of the communication campaign was completely changed. The civil organization "Sapari” plans to implement the campaign in 2023.