იურიდიული პრო ბონო კონსულტაცია, 2022 წელი
"Dopomoga Ukraini" არის მოხალისეთა ჯგუფის მიერ შექმნილი საინფორმაციო პლატფორმა, რომლის მიზანია შეკრიბოს და ერთ სივრცეში განათავსოს ყველა საჭირო ინფორმაცია საქართველოში მყოფი უკრაინის მოქალაქეებისთვის. პლატფორმა ეხმარება საქართველოში მყოფ უკრაინის მოქალაქეებს მიიღონ სრულყოფილი ინფორმაცია შეთავაზებული საჯარო სერვისების და მიმდინარე საქველმოქმედო ინიციატივების შესახებ. პლატფორმა მოიცავს ვებგვერდს, Facebook გვერდს და ჯგუფს, Instagram გვერდს და Telegram-ის არხს. ვებგვერდზე განთავსებული ინფორმაცია მუდმივად მოწმდება და ახლდება.
როგორც უკვე ავღნიშნეთ, საინიციატივო ჯგუფი "Dopomoga Ukraini - უკრაინისთვის" მიზანია საქართველოში მყოფი უკრაინელი მოქალაქეებისთვის საჭირო ინფორმაციის მიწოდება მათვის საჭირო საკითხებზე. გამომდინარე იქიდან, რომ უკრაინელი მოქალაქეებისთვის საქართველოში ცხოვრება, მუშაობა და მსგავსი საკითხები დაკავშირებულია გარკვეულ სამართლებრივ საკითხებთან, რომელიც რეგულირებულია საქართველოს კანონომდებლობით, სჭირდებოდათ პროფესიონალი იურისტების დახმარება, რათა საქართველოში მყოფი უკრაინელი მოქალაქეებისთვის მიეწოდებინათ საჭირო ინფორმაცია.
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, იურიდიულმა კომპანია BGI Legal-მა პრო ბონო კონსულტაცია გაუწია საინიციატივო ჯგუფი "Dopomoga Ukraini - უკრაინისთვის". კონსულატაციის ფარგლებში იურიდიული კომპანიის იურისტთა ჯგუფმა ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდა ორგანიზაციას. კერძოდ, უკრაინელი მოქალაქეების მიერ ხშირად დასმული კითხვებისგან შემდგარი კითხვარზე კომპანიამ მიაწოდა ინფორმაცია.

Legal Pro Bono Consultation, 2021
„Dopomoga Ukraini“ is an information platform created by a group of volunteers aimed at collecting and displaying all information necessary for Ukrainian citizens in Georgia in a single space. Organization helps Ukrainians in getting comprehensive information about the offers, available public services, and ongoing charity initiatives. The platform includes a website, a Facebook page, a public Facebook group, an Instagram page, and a Telegram channel.
As we have already mentioned, the goal of the initiative group "Dopomoga Ukraini - for Ukraine" is to provide Ukrainian citizens in Georgia with the necessary information on their issues. As living, working and similar issues for Ukrainian citizens in Georgia are governed by the legislation of Georgia, professional lawyers are neccesary to provide the necessary information to Ukrainian citizens in Georgia.
In response to the identified needs, the legal company BGI Legal provided pro bono consultation to the initiative group "Dopomoga Ukraini - for Ukraine". As part of the consultation, the legal company's lawyers provided comprehensive information to the organization. Particularly, the company provided information on a frequently asked questions questionnaire.