პრო ბონო კომპანია: BISC Partners
ორგანიზაციის შესახებ: საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრმა, მომხმარებლის უფლებების დაცვის თემაზე მუშაობა 2009 წელს დაიწყო და მას შემდეგ ამ მიმართულებით მომუშავე სამოქალაქო საზოგადოების ერთ-ერთ მთავარ ცენტრად მიიჩნევა. მიმართულების მიზანი, საქართველოში მომხმარებლის უფლებების დაცვის ეფექტური სისტემის ჩამოყალიბებაა. თავდაპირველად, გუნდი მხოლოდ სურსათის ბაზრის მონიტორინგს ახორციელებდა. დღეს, დაგროვილი გამოცდილებისა და გაზრდილი მხარდაჭერილი შედეგად, ორგანიზაციის კვლევითი სფეროები გაფართოვდა და მოიცავს სხვადასხვა სამომხმარებლო პროდუქტებსა თუ სერვისებს.
საჭიროების აღწერა: პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილი კამპანიის, რომელიც რძის ნაწარმის ფალსიფიკაციის შესამოწმებლად ხორციელდება, ონლაინ მარკეტინგული სტრატეგიისა და რეკლამირების სტრატეგიის შემუშავებაში დახმარება.
ჩატარებული სამუშაო: კომპანიის წარმომადგენელთან თინათინ გოგბერაშვილთან მომხმარებლის უფლებების დაცვის პროგრამის საკომუნიკაციო ჯგუფის ორი შეხვედრა გაიმართა, სადაც კამპანიის მიზნების შესაბამისი სარეკლამო გეგმის სტრატეგია შემუშავდა. აღნიშნული პროექტის განხორცილების დროს კომპანიის მხრიდან 4 პრო ბონო საათი დაიხარჯა.

Pro Bono Company: BISC Partners
About the Organization: The Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG) embarked on consumer rights protection in 2009, evolving into a key player in civil society dedicated to this cause. The organization's mission is to establish an effective system for protecting consumer rights in Georgia. Initially focused on monitoring the food market, CSRDG, through accumulated experience and increased support, has expanded its research areas to encompass a wide array of consumer products and services.
Description of the Need: Assisting in the development of an online marketing strategy and advertising plan for the upcoming campaign within the framework of the program, aimed at combating the counterfeiting of milk products.
Conducted Work: BISC Partners, represented by Tinatin Gogberashvili, engaged in two fruitful meetings with the communication group of the consumer rights protection program. Together, they meticulously crafted an advertising plan strategy aligned with the campaign's goals. The project implementation involved a commitment of 4 pro bono hours from BISC Partners.
Pro Bono Mediation Outcome: The collaboration yielded a Advertising Plan for the campaign. BISC Partners' pro bono contribution in developing strategic marketing approaches empowers CSRDG's efforts in the mission of protecting consumer rights, particularly in combating the counterfeiting of dairy products.Top of Form