იურიდიული პრო ბონო კონსულტაცია, ოქტომბერი, 2021 წელი
საწარმო უკვე დიდი ხანია არსებობს და საკმაოდ გამოცდილება დაუგროვდა. დამფუძნებლებმა გადაწყვიტეს თავდაპირველი ორგანიზავიული სტრუქტურის ცვლილება და ცვლილებების შეტანა წესდებაში. ასევე, საწარმოს სჭირდებოდა დახმარება სხვადასხვა იურიდიული დოკუმენტების მოწესრიგების მიმართულებით.
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, საქართველოს იურიდიულ ფირმათა ასოციაციის (სიფა), მხარდაჭერით იურიდიული კომპანია - BLB ჩაერთო პრო ბონო კონსულტაციაში. კონსულტაციის ფარგლებში, კომპანიის წარმომადგენლები შეხვდნენ სოციალური საწარმოს წარმომადგენელს. ჩატარდა რამოდენიმე სამუშაო შეხვედრა. შეხვედრების ფარგლებში დაიგეგმა და შემუშავდა წესდებაში შესატანი ცვლილებები. ასევე, სოციალური საწარმოს საჭიროებებიდან გამომდინარე BLB შესთავაზა საწარმოს შრომის და მომსახურების ხელშეკრულებების შაბლონის მომზადება.
მედიაციის შედეგად BLB მიერ მოხდა შემდეგი იურიდიული დოკუმენტების მომზადება:
პრო ბონო კონსულტაციაში ჩართული იყო კომპანია BLB-ის წარმომადგენლები: თენგო მღებრიშვილი და ანა რეხვიაშვილი

Legal Pro Bono Consultation, October 2021
Due to the fact that "Gumbati" is operating for a long time and gained some experience in the field, decided to change its original organizational structure and to make changes to charter of the enterprise. Also, "Gumbati" needed support in arranging various legal documents.
Based on the identified needs, with the support of the Georgian Association of Law Firms (SIFA), a law firm - BLB was involved in a Pro Bono consultation. As part of the consultation, company representatives met with a representative of the social enterprise. Several working meetings were held. Amendments to the charter were planned and designed during the meetings. Also, based on the needs of the social enterprise, BLB offered to prepare a template for the labor and service contracts of the enterprise.
As the result of the mediation, the BLB prepared the following legal documents:
Following representatives of the BLB were involved in Pro Bono consultation: Tengo Mghebrishvili and Ana Rekhviashvili