პრო ბონო კომპანია: ჯი პი აი ჰოლდინგი
აღნიშნული მიმართულებით, წელს, პრო ბონო კონსულტირებაში ჩაერთო 27 კომპანია, აქედან პრო ბონო ქსელის წევრი 7 კომპანია: ემ ბი სი ; კრისტალი, ბია, პროფიტ ლაბი, თი ბი სი ბანკი; GEC ქონსალთინგი, მათ შორის ჯი პი აი ჰოლდინგი, რომელმაც პრო ბონო მენტორობა გაუწია სოციალურ საწარმოს „მირაბალდები“.
ჩატარებული სამუშო
მენტორობის ფარგლებში გამართულ საკონსულტაციო შეხვედრებზე, სოციალურ საწარმოს კომპანიის წარმომადგენელი დაეხმარა კორპორატიული შეთავაზების შექმნაში, რომლითაც საწარმო წარსდგა B2B გამოფენაზე. ასევე, კონსულტაციის შედეგად განისაზღვრა საწარმოს პოტენციური კორპორატიული კლიენტების სია და მომზადდა მათთან საკომუნიკაციო ტექტსტები.
კონსულტაციების შედეგად მომზადდა კორპორაციული შეთავაზება, რომელიც მოიცავდა საწარმოს შესახებ ინფორმაციას, სამიზნე კომპანიების სიას, ეფექტურად ფორმულირებულ გზავნილებს და პოტენციურ პარტნიორებთან საკომუნიკაციო ტექსტებს.
სოციალურმა საწარმომ გამოფენის ფარგლებში გამართა 5 B2B შეხვედრა კომპანიებთან 1. სოკარი 2. არქი 3. აჭარა ჯგუფი 4. თიბისი 5.M2. ასევე, ადგილზე შეძლო 539 ლარის პროდუქციის რეალიზება.

Pro bono provider: GPI holding
In the mentioned direction, this year, 27 companies participated in pro bono consulting, of which 7 companies are members of the pro bono network: Crystal, Bia, Profit Lab; MBC, TBC Bank; GEC Consulting, among them GPI Holding, which provided pro bono mentoring to the social enterprise „Mirabaldebi".
During the mentoring consultation meetings, a social enterprise company representative helped create a corporate proposal that the enterprise presented at a B2B exhibition.
Also, as a result of the consultation, a list of potential corporate clients of the enterprise was determined and communication texts were prepared.
Result of Pro bono mediation: As a result of the consultation, a corporate proposal was prepared, which included information about the enterprise, a list of target companies, effectively worded messages, and communication texts with potential partners.
Within the framework of the exhibition, the social enterprise held 5 B2B meetings with companies 1. Socar 2. Archi 3. Adjara Group 4. TBC 5. M2. Within the exhibition, 539 Gel products were sold on the spot.