პრო ბონო კონსულტაცია საკომუნიკაციო კამპანიაში, მაისი, 2022 წელი
“მსოფლიო გამოცდილება საქართველოსთვის” (WEG) არის დამოუკიდებელი, არამომგებიანი ანალიტიკური ცენტრი, რომელიც 2006 წლიდან მუშაობს ენერგეტიკისა და გარემოს დაცვის საკითხებზე საქართველოში. WEG-ის მიზანია ენერგეტიკული უსაფრთხოების, ეკონომიკური მდგრადობის და დემოკრატიული განვითარების გაძლიერება საქართველოში ქვეყნის ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის ხელშეწყობის გზით.
"მსოფლიო გამოცდილება საქართველოსთვის" (WEG) მუშაობდა ერთ-ერთ კვლევაზე, რომლის მიზანი იყო რუსეთ-უკრაინის ომის მოკლევადიანი ეფექტების ანალიზი და გავლენა საქართველოს ენერგო უსაფრთხოებაზე. გამომდინარე იქიდან, რომ აღნიშნული თემა საკმაოდ მნიშვნელოვანია საქართველოსთვის და საზოგადოების მაღალი ინტერესს იწვევს, ორგანიზაციას სჭირდებოდა აღნიშნული კვლევის ეფექტური საკომუნიკაციო კამპანიის დაგეგმვა.
2022 წლის მაისში, კვლევის და მენეჯმენტის საკონსულტაციო გლობალურმა კომპანიამ "ეისითიმ", სტრატეგიული კომუნიკაციების მენეჯერის - ნინო კალანდიას ჩართულობით, პრო ბონო კონსულტაცია გაუწია ორგანიზაციას "მსოფლიო გამოცდილება საქართველოსთვის" (WEG). კონსულტაციის ფარგლებში "ეისითიმ" კვლევის საკომუნიკაციო კამპანიის გეგმა შეიმუშავა. კერძოდ, განისაზღვრა: კვლევის დიანტერესებული მხარეები, საკომუნიკაციო არხები, ა.შ. კონსულტაციის ფარგლებში ჩატარდა ორი სამუშაო შეხვედრა "ეისითის" და მსოფლიო გამოცდილება საქართველოსთვის" (WEG) წარმომადგენელს შორის.
პრო ბონო კონსულტაციის შედეგად შეიქმნა ბენეფიციარი ორგანიზაციის მიერ ჩატარებული კვლევის საკომუნიკაციო კამპანიის გეგმა. შექმნილი გეგმის მიხედვით დაგეგმილი კამპანია განხორციელდება 2022 წლის ივნისში.

Beneficiaries: World Experience Georgia (WEG)
World Experience for Georgia (WEG) is an independent, not-for-profit think tank dedicated to strengthen Georgia’s energy security and economic sustainability, supporting and challenging Georgian decision-makers at all levels to make informed decisions based on accurate analysis and knowledge, and providing a platform for engaging partners, stakeholders and citizens in the country’s policy-making and in the debate about the future of the country in its path to Euro-Atlantic integration.
World Experience for Georgia (WEG) was working on one of the studies with purpose to identify the short term eefects of the Russia-Ukraine war on Georgia's energy security. Due to the fact that this topic is very important for Georgia and has high public interest, the organization needed to plan an effective communication campaign for this research to reach its stakeholders.
In May 2022, ACT - a global research and management consulting company, conducted pro bono consulting for WEG Georgia. As part of the consultation, Nino Kalandia, strategic communications manager of ACT, developed communication campaign plan for the Research designed by WEG Georgia. In particular, the following works have been done: stakeholders were identified, communication channels were designed, etc. Within the framework of the consultation, two working meetings were held between the representative of ACT and World Experience for Georgia (WEG).
As a result of the pro bono consultation, communication campaign plan was developed by the ACT - a global research and management consulting company. The planned campaign will be implemented in June 2022.