პრო ბონო კონსულტაცია - საკომუნიკაციო სტრატეგიის შემუშავება, 2021 წელი
სოციალურ მუშაკთა გაერთიანება 2019 წელს დაფუძნდა 61 სოციალური მუშაკის მიერ. დღესდღეობით გაერთიანება 114 წევრს აერთიანებს და აქტიურად არის ჩართული სოციალური მუშაობის სფეროს მონიტორინგის, არსებული პრობლემების გამოვლენისა და ადვოკატირების პროცესებში.
მიუხედავად იმისა, რომ საზოგადოებრივი ორგანიზაცია - სოციალურ მუშაკთა გაერთიანება გარე კომუნიკაციების მიმართულებით საკმაოდ აქტიურად მუშაობდა და მუშაობს, კერძოდ ფლობს გამართულ ვებ გვერდს და ფეისბუქ გვერდს, ასევე აქტიურად თანამშრომლობს მედია საშუალებებთან. თუმცა, არ ჰქონდა შემუშავებული საკომუნიკაციო სტრატეგია და იმისთვის, რომ უფრო ეფექტურად გააგრძელოს კომუნიკიაცია დაინტერესებულ მხარეებთან, სჭირდებოდა საკომუნიკაციო სტრატეგია.
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია "ემ ბი სი" ჩაერთო პრო ბონო კონსულტაციაში. კონსულტაციის დასაწყისში "ემ ბი სის" საზოგადოებასთან ურთიერთობის და კორპორაციული პასუხისმგებლობის მენეჯერმა - თამთა ასლანიშვილმა დაადგინა სოციალურ მუშაკთა გაერთიანების საჭიროებები კომუნიკაციების მიმართულებით. შედეგად აღმოჩნდა, რომ საკომუნიკაციო სტრატეგიასთან ერთად, გაერთიანება საჭიროებდა ლოგოს შეცვლას და ბრენდ ბუქის შექმნას. ერთობლივი მუშაობის შედეგად, რომელიც მოიცავდა შეხვედრებს და ონლაინ კომუნიკაციას, შეიქმნა "სოციალურ მუშაკთა გაერთიანების" ახალი ლოგო, ასევე შეიქმნა ბრენდ ბუქი და რა თქმა უნდა, შეიქმნა ორგანიზაციის საკომუნიკაციო სტრატეგია.
აღნიშნული კონსულტაცია ჩატარდა "ემ ბი სის" ახალი პრო ბონო პროექტის - "მამა ბონოს" ფარგლებში. პროექტის მიზანს წარმოადგენს ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება და მათი ჩართულობა ქვეყნის ეკონომიკურ საქმიანობაში. პროექტის ფარგლებში პრიორიტეტია ქალთა ჯგუფი - დედები. ქალები, რომლებიც ეკონომიკურ საქმიანობას ჩამოშორდნენ ან საერთოდ ვერ მოახერხეს ჩართვა სწორედ დედობის გამო. კომპანია "ემ ბი სის" პრო ბონო კონსულტანტი - თამთა ასლანიშვილი, სწორედ დეკრეტის პერიოდში ჩაერთო პრო ბონო კონსულტაციაში და დაეხმარა პრო ბონო ბენეფიციარ ორგანიზაციას საკომუნიკაციო სტრატეგიის შემუშვებაში.
მედიაციის შედეგად შეიქმნა შეიქმნა: "სოციალურ მუშაკთა გაერთიანების" ლოგო, ბრენდ ბუქი და საკომუნიკაციო სტრატეგია.

Pro Bono Provider: MBC
The Union of Social Workers was founded in 2019 by 61 social workers. Today, the union unites 114 members and is actively involved in monitoring, identifying existing problems and advocacy processes in the field of social work.
Even though Union of Social Workers maintains a website and a Facebook page, and actively collaborates with the media, this public organization has worked and continues to work quite actively in the direction of external communications. However, it lacked a communication strategy and needed one to communicate more effectively with stakeholders.
According to identified needs, microfinance organization "MBC" was involved in pro bono consultation. At the beginning of the consultation, the public relations and corporate responsibility manager of "MBC" - Tamta Aslanishvili, identified the needs of the union of social workers. As a result, it turned out that besides the communication strategy, the union needed logo update and relavant brand book. As a result of the joint work, which included meetings and online communication, a new logo of the "Union of Social Workers" was created, as well as a brand book and, of course, the communication strategy of the organization was created.
The consultation was held within the framework of the new pro bono project of "MBC" - "Mama Bono". The goal of the project is the economic empowerment of women and their involvement in the economic activities of the country. The women's group - mothers - is a priority within the project. Women who withdrew from economic activity or could not participate at all because of motherhood. Tamta Aslanishvili, the pro bono consultant of "MBC", got involved in pro bono consulting during the decree period and helped the pro bono beneficiary organization in launching a communication strategy.
As a result of mediation, the logo, brand book and communication strategy of "Union of Social Workers" were created.
Pro bono consulting was mediated by the Center for Strategic Research and Development of Georgia within the frames of "Georgian Civil Society Sustainability Initiative". The initiative is funded by the European Union and co-funded by Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS). The project is implemented by Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS)