პრო ბონო კონსულტაცია სავაჭრო ნიშნის დაპატენტებასთან დაკავშირებით, 9 ნოემბერი, 2021
საქართველოს ტრადიციული რეწვის ასოციაციის მაღაზია "ეთნოდიზაინში" წარმოდგენილია ქართული ტრადიციული რეწვის გამორჩეული ნიმუშები, რომლებიც შექმნილია ხელით, ქართველი ოსტატების მიერ სპეციალურ ტრენინგებზე დაყრდნობით.
როგორც ზემოთ ავღნიშნეთ, საწარმოს ბენეფიციარები არიან ტრადიციული რეწვის ოსტატები, რომლებიც უნიკალურ პროდუქციას ქმნიან. გამომდინარე იქიდან, რომ საწარმოს დიდი გამოცდილება დაუგროვდა საქმიანობის კუთხით, დაიწყო სავაჭრო ნიშნის დაპატენტებაზე ფიქრი. სწორედ ამ მიზნით, "ეთნოდიზაინს" სჭირდებოდა იურიდიული კონსულტაცია
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, საქართველოს იურიდიულ ფირმათა ასოციაციის (სიფა), მხარდაჭერით იურიდიული კომპანია - Grata International Georgia (კორძახია ჟღენტი) ჩაერთო პრო ბონო კონსულტაციაში. კონსულტაციის ფარგლებში, კომპანიის წარმომადგენელმა საწარმოს გააცნო ადგილობრივი და საერთაშორისო სამართლებრივი გარემო პატენტის გაცემასთან დაკავშირებით. ასევე, საწარმომ მიიღო დეტალური ინფორმაცია პატენტის პროცედურასთან, განაცხადთან და საფასურთან დაკავშირებით.
იურიდიული პრო ბონო კონსულტაცია ფარგლებში ჩატარდა ერთი შეხვედრა, რომელშიც მონაწილოებდა Grata International Georgia (კორძახია ჟღენტი) იურისტი და სა

Beneficiaries: Social Enterprise EthnoDedign
"Etnodesign" is the brand of "Georgian Heritage Crafts Association", which brings together unique pieces of Georgian handmade ethnic chic products. By purchasing these objects you support safeguarding of local heritage craft traditions and employments of Georgian Craftsmakers
As mentioned above, the beneficiaries of the enterprise are traditional craftsmakers who create unique products. Due to the fact that the company has gained a lot of experience in the field, began to think about patenting trademark. For this purpose, "EthnoDesign" neede legal consultation about patenting conditions in Georgia.
Based on the identified needs, with the support of the Georgian Association of Law Firms (SIFA), a law firm - Grata International Georgia (Kordzakhia Zhgenti) was involved in a pro bono consultation. During the consultation, a company representative introduced to social enterprise the local and international legal environment regarding criterias and conditions for patenting. The company also received detailed information about the patent procedure, application and fee.
One meeting was held within the framework of the legal Pro Bono consultation, led by the representative of Grata International Georgia (Kordzakhia Zhgenti) Tea Tadashvili.