იურიდიული პრო ბონო კონსულტაცია, 2021 წელი
ორგანიზაცია ა.(ა).ი.პ. "თეთრიწყაროს ახალგაზრდული ცენტრი" დაფუძნდა ქ. თეთრიწყაროში 2016 წელს. მისი მიზანია მუნიციპალიტეტში სამოქალაქო საზოგადოების გააქტიურება და ახალგაზრდებისათვის არაფორმალური განათლების მიმართულებით პროექტების განხორციელება.
იმისათვის, რომ გაზარდოს საკუთარი ზეგავლენები და უკეთ შეძლოს ორგანიზაციის ბენეფიციარების მხარდაჭერა, თეთრიწყაროს ახალგაზრდულმა ცენტრმა გადაწყვიტა დააფუძნოს სოციალური საწარმო. საწარმოს იურიდიული სტატუსი და მასთან დაკავშირებული სამართლებრივი რისკების განსაზღვრის მიზნით ორგანიზაციას სჭირდებოდა კვალიფიციური იურისტის კონსულტაცია.
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, საქართველოს იურიდიულ ფირმათა ასოციაციის (სიფა), მხარდაჭერით იურიდიული კომპანია - "სვანიძე და პარტნიორები" ჩაერთო პრო ბონო კონსულტაციაში. კონსულტაციის ფარგლებში, კომპანიის დამფუძნებელი პარტნიორი - გოჩა სვანიძე შეხვდა სამოქალაქო ორგანიზაციის წარმომადგენელს. შეხვედრის დროს განიხილეს სოციალური საწარმოს დაფუძნებასთან დაკავშირებული სამართლებრივი საკითხები.
მედიაციის შედეგად "სვანიძე და კომპანიის" დამფუძნებელმა - გოჩა სვანიძემ სამოქალაქო ორგანიზაციას იურიდიული კონსულტაცია გაუწია შემდეგ საკითხებში:

Legal Pro Bono Consultation, 27 July, 2021
Tetritskaro Youth Center was established in November 2016 with the efforts of active youth of Tetritskaro. The Center’s goal is to contribute towards empowering Tetritskaro's civil society and strengthening the social-economic landscape of Tetritskaro's municipality population.
In order to increase its own impact and better support the beneficiaries of the organization, Tetritskaro Youth Center decided to establish a social enterprise. In order to determine the legal status of the enterprise and the related legal risks, the organization needed to consult a qualified lawyer.
Based on the identified needs, with the support of the Association of Law Firms of Georgia (ALFG), the law firm - "Svanidze & Partners" was involved in a pro bono consultation. Within the framework of the consultation, the founding partner of the company - Gocha Svanidze met with a representative of a civil society organization. The representative received information about possible legal and tax risks related to the establishment of a social enterprise.
As a result of the mediation, Gocha Svanidze, the managing partner of "Svanidze and Partners", provided legal advice to the civil society organization on the following issues: