იურიდიული პრო ბონო კონსულტაცია, 2021 წელი
ორგანიზაცია 2002 წელს შეიქმნა და ეწოდა ახალგაზრდული ასოციაცია „ახალგორი“, თუმცა 2008 წლის აგვისტოს მოვლენების შედეგად ორგანიზაციაც იძულებით გადაადგილებული აღმოჩნდა. სწორედ ამ მოვლენებმა განაპირობა ცვლილებები ორგანიზაციის ამოცანებსა და მიზნებში. ასევე შეიცვალა ორგანიზაციის სახელწოდებაც (ახალგაზრული ასოციაცია ახალგორი) და ეწოდა ა(ა)იპ „უკეთესი მომავლისათვის“.
ორგანიზაცია უკვე დიდი ხანია არსებობს და საკმაოდ გამოცდილება დაუგროვდა. ორგანიზაციაში იგეგმება რეორგანიაზაცია და ორგანიზაციის სტრუქტურის ცვლილება. ასევე, დირექტორის და ორგანიზაციის სახელწოდების ცვლილება. შესაბამისად, ორგანიზაციას სჭირდება იურიდიული დოკუმენტების ცვლილება. კერძოდ, ორგანიზაციის წესდების ცვლილება. სწორედ, ამ მიზნით სამოქალაქო ორგანიზაციას სჭირდებოდა პროფესიონალი იურისტის დახმარება.
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, საქართველოს იურიდიულ ფირმათა ასოციაციის (სიფა), მხარდაჭერით იურიდიული კომპანია - KMG Georgia ჩაერთო პრო ბონო კონსულტაციაში. კონსულტაციის ფარგლებში, კომპანიის წარმომადგენლები შეხვდნენ სამოქალაქო ორგანიზაციის წარმომადგენელს. შეხვედრის დროს განიხილეს დაგეგმილი ცვლილებები და მათი გავლენა ორგანიზაციის იურიდიულ დოკუმენტებზე. შეხვედრის შედეგად შეჯერდნენ დოკუმენტებში შესატან ცვლილებებზე. შედეგად, იურიდიულმა კომპანიამ დააკორექტირა და ცვლილებები შეიტანა ორგანიზაციის დოკუმენტებში.

Legal Pro Bono Consultation, June, 2021
The organization was established in 2002 in Akhalgori and was named the Youth Association "Akhalgori", but as a result of the events of August 2008, the organization was also displaced from Akhalgori. As the consequence of these events have led to changes in the tasks and objectives of the organization. The name of the organization (Akhalgori Youth Association) was also changed to LEPL "For the Better Future".
Since 2002, "For the Better Future" has gained significant experience. After 19 years of experienc, the organization is planning to reorganize and change the structure of the organization and also, change the name of the organization and the director. As the result of the planned changes, the organization needs to adjust the legal documents and needed professional Laywer.
Based on the identified needs, with the support of the Association of Law Firms of Georgia (ALFG), a law firm - KMG Georgia was involved in a Pro Bono consultation. During the consultation, company representatives met with a representative of a civil society organization. During the meeting, the participants discussed the planned changes and possible impact on the organization. As a result of the meeting, they agreed on the changes to be made in the documents. As a result, the law firm revised and amended the organization's documents.