პრო ბონო კონსულტაცია ადამიანური რესურსების მართვის საკითხებში, 8 ივლისი, 2022 წელი
სამოქალაქო ორგანიზაცია საქართველოს შემეცნებითი ცენტრი 2019 წელს დაფუძნდა და ის არაფორმალური განათლებისა და ინფორმაციასთან ხელმისაწვდომობის გზით ცდილობს საქართველოში ახალგაზრდების, მათ შორის ქალების, ბავშვების, განსხვავებული იდენტობის მქონე ადამიანების გაძლიერებას. ამ ხნის მანძილზე თბილისსა და რეგიონებში ახალგაზრდების გააქტიურების, მხარდაჭერისა და გაძლიერების მხრივ არაერთი საინტერესო საქმიანობა განახორციელა. წარმატებული გამოცდილების კვალდაკვალ, ორგანიზაცია საქართველოს მასშტაბით 400-მდე მოხალისესა და ბენეფიციარს აერთიანებს. ცენტრი მუდმივად ზრუნავს მოხალისეთა წრის გაფართოებაზე და მათთვის სხვადასხვა შესაძლებლობის შექმნაზე.
"საქართველოს შემეცნებით ცენტრს", ისე როგორც ბევრ სხვა სამოქალაქო ორგანიზაციას, შეზღუდული რესურსებიდან გამომდინარე, არ ჰყავს ადამიანური რესურსების მართვის მიმართულებით პასუხისმგებელი თანამშრომელი. თუმცა, საქმიანობის (პროექტების) განხორციელების დროს სჭირდებათ აღნიშნული მიმართულების სწორად მართვა. გამომდინარე აქედან, ორგანიზაციას სჭირდებოდა კონსულტაცია ადამიანური რესურსების მართვის საკითხებზე.
2022 წლის 8 ივლისს, "კრედო ბანკის" ადამიანური რესურსების მართვის წარმომადგენელმა - ინგა თაკალანძემ, პრო ბონო კონსულტაცია გაუწია "საქართველოს შემეცნებით ცენტრს". შეხვედრის ფარგლებში ორგანიზაციამ ისეთ საკითხებზე მიიღო ამომწურავი ინფორმაცია, როგორიცაა: თანამშრომელთა დროის აღრიცხვა და მართვა, საქართველოს შრომითი კოდექსით გათვალისწინებული მოთხოვნები, ა.შ.

Pro Bono Provider: Credo Bank
CCG is a sustainable non-formal education platform that seeks, befriends, and supports people in strengthening their independent living skills promoting new initiatives, supporting youth activities, and finding common solutions to existing challenges.
"Cognitive Center of Georgia", like many other civil society organizations, due to limited resources, does not have an employee responsible for human resources management. However, during the implementation of activities (projects), they need to properly manage the mentioned direction. Therefore, the organization needed consulting on human resource management issues.
On July 8, 2022, Inga Takalandze, the human resources management representative of "Credo Bank", conducted a pro bono consultation to the "Cognitive Center of Georgia". Within the framework of the meeting, the organization received comprehensive information on such issues as: accounting and management of employees' time, requirements stipulated by the Labor Code of Georgia, etc.