პრო ბონო კონსულტაცია სოციალური მედიის მართვაში, მაისი-ივლისი, 2022 წელი
"საქართველოს ლაბორატორია" წარმოადგენს სამოქალაქო ორგანიზაციას, რომელიც მუშაობს შემდეგი მიმართულებით: განათლების ხელშეწყობა, გენდერული თანასწორობის მხარდაჭერა, საზოგადოების წინაშე არსებული პრობლემების სისტემატიური კვლევა და მათი გადაჭრის გზების ძიება, სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლება, გარემოს დაცვის საკითხების ადვოკატირება, ა.შ. ორგანიზაცის საქმიანობის არეალია იმერეთის რეგიონი.
გამომდინარე იქიდან, რომ "საქართველოს ლაბორატორიას" ადამიანური რესურსების მართვის მიმართულებით არ ჰყავს პასუხისმგებელი თანამშრომელი, ორგანიზაციას სჭირდებოდა კონსულტაცია აღნიშნულ საკითხში.
გამოვლენილი საჭიროების შესაბამისად, 2022 წლის 25 ივლისს, კომპანია "კრისტალმა" პრო ბონო კონსულტაცია გაუწია სამოქალაქო ორგანიზაცია "საქართველოს ლაბორატორიას" ადამიანური კაპიტალის განვითარების და ტალანტების მოზიდვის საკითხებზე. პრო ბონო კონსულტაციის ფარგლებში ჩატარდა შეხვედრა, სადაც კრისტალის HR გუნდის წარმომადგენლებმა გაუზიარეს ორგანიზაციას ის უპირატესობები და გამოწვევები რაც დაკავშირებულია ადამიანური კაპიტალის განვითარებასთან და ტალანტების მოზიდვასა და შენარჩუნებასთან. ასევე, კონსულტაციის ფარგლებში კრიტალის გუნდმა საქართველოს ლაბორატორიას გაუზიარა რეკომენდავიები და სასწავლო მასალები ორგანიზაციაში ინფორმაციული და შრომის სუსაფრთხოების საკითხებზე.

Beneficiaries: CSO Georgian Laboratory
"Georgian Laboratory" is a civil society organization working in the following areas: promoting education, supporting gender equality, systematically researching the problems facing the society and finding the ways to solve them, raising civic awareness, advocating for environmental issues, etc. The scope area of the activity of the organization is Imereti region.
Based on the fact that "Georgian Laboratory" does not have a responsible employee in the direction of human resources management, the organization needed consultation on the mentioned issue.
In accordance with the identified need, on July 25, 2022, the company "Crystal" provided pro bono consultation to the civil society organization "Georgian Laboratory" on the issues of human capital development and talent attraction. As part of the pro bono consultation, a meeting was held where HR team Crystal shared with the organization the advantages and challenges related to the development of human capital and the attraction and retention of talents.