პრო ბონო ვორქშოპი თემაზე სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები, 29 ივლისი, 2022 წელი
ლაგოხედის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი შეიქმნა პროექტის "უნარების განვითარება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის" ფარგლებში.
სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრების მიზანია, ხელი შეუწყოს ადგილობრივ სამუშაოს მაძიებლებს განავითარონ უნარები და გაიღრმავონ ცოდნა სხვადასხვა მიმართულებით. ცენტრების ბაზაზე შემუშავებულია სასწავლო პროგრამები, ტრენინგები და სემინარები, რომლებიც ითვალისწინებს, როგორც დასაქმების ბაზარზე არსებულ მოთხოვნებს, ასევე იმ ადამიანების სურვილებსა და საჭიროებებს ვინც დასაქმების ცენტრს მიმართავს.
ლაგოდეხის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრის ერთ-ერთ ბენეფიციარ ჯგუფს წარმოადგენს დასაქმების მაძიებელი ადამიანები, რომლებსაც სურთ გაიღრმავონ ცოდნა სხვადასხვა მიმართულებით და დასაქმდნენ მათთვის საინტერესო და სასურველ ორგანიზაციებში თუ ბიზნეს კომპანიებში. იმისთვის, რომ ცენტრის ბენეფიციარებს გაუადვილდეთ შრომით ბაზარზე სამუშაოს მოძიება და ინტეგრაცია, სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრი აღნიშნულ ბენეფიციარებს სთავაზობს ტრენინგების მოდულს თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები".
2022 წლის 29 ივლისს, კომპანია "ორიენტ ლოჯიკის" ადმიანური რესურსების მართვის მიმართულების ხელმძღვანელმა - ქეთი დოლიძემ ჩაატარა პრო ბონო ვორქშოფი ლაგოდეხის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრის ბენეფიციარებისათვის თემაზე: "სამუშაოს მოძიების უნარები და გასაუბრების ტექნიკები". მონაწილეებმა შეხვედრის დროს გაიარეს გასაუბრების სიმულაცია, რაც დაეხმარებათ მათ მომავალში გასაუბრების ეტაპის წარმატებით გავლაში. აგრეთვე, მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია წარმატებული გასაუბრების ტექნიკების შესახებ.

Pro Bono Provider: Orient Logic
Lagodekhi Learning and Employment Support Center was established within the project of "Skills Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia".
One of the beneficiary groups of the Lagodekhi Learning and Employment Support Center is job seekers who want to deepen their knowledge in various fields and be employed in interesting and desirable organizations or business companies. To make it easier for the Center's beneficiaries to find likable job positions and integrate into the labor market, the Center offers a training module about "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques".
On July 29, 2022, HR head of Orient Logic - Keti Dolidze conducted a pro bono workshop for the beneficiaries of the Lagodekhi Learning and Employment Support Center. The workshop covered the following topic: "Job Hunting Skills and Interviewing Techniques". The participants were involved in an interview simulation during the meeting. Simulation process will help them to successfully pass the interview stage in the future. Also, participants received information about successful interviewing techniques and necessary skills to find the preferable jobs.