2017 წლის 27 ოქტომბერს საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრმა (CSRDG) და საქართველოს ბანკმა, რომელიც 2016 წლიდან საქართველოს პრო ბონო ქსელის წევრია, ერთობლივად უმასპინძლეს პრო ბონო მარათონს.
აღნიშნული ღონისძიება გლობალური პრო ბონო კვირეულის ფარგლებში გაიმართა. საქართველოში, უკვე მეორე წელია, CSRDG პრო ბონო მარათონის ორგანიზატორია.
წლევანდელი მარათონის ფარგლებში საქართველოს ბანკის 13 თანამშრომელმა, მთელი დღის განმავლობაში, უსასყიდლოდ, ანუ პრო ბონოდ, 7 საზოგადოებრივ ორგანიზაციას გაუწია კონსულტაცია, რის შედეგადაც ამ ორგანიზაციათა წინაშე არსებული 40-მდე პრობლემა გადაიჭრა. კონსულტაცია შეეხებოდა ისეთ თემებს, როგორებიცაა: სამართლებრივი საკითხები, ადამიანური რესურსების მართვა, მარკეტინგი, სოციალური მედიის მართვა, საზოგადოებასთან ურთიერთობა და სხვა.
მარათონის მონაწილე საზოგადოებრივი ორგანიზაციები:
პრო ბონო მარათონის ორგანიზატორი იყო "საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი". მარათონი ჩატარდა პროექტ "საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების ინიციატივის" ფარგლებში. აღნიშნული ინიციატივა ხორციელდება ევროკავშირისა და გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობის სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით. პროექტს ახორციელებს კონსორციუმი კონრად ადენაუერის ფონდის ხელმძღვანელობით.

On October 27, Pro Bono Marathon 2017 was held by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG) in collaboration with the Bank of Georgia (BOG), the member of Pro Bono Network Georgia since 2016.
The event was organized as part of the global pro bono week. This year, as well as in previous year, CSRDG is the host of the global pro bono week in Georgia.
At the event, 7 Georgian Civil Society Organizations benefited from the pro bono consultations provided by 13 employees of Bank of Georgia. As a result, beneficiaries received highly valuable assistance and support to solve up to 40 problems/needs they are facing nowadays including legal issues, human resource management, marketing, social media management, public relations (PR), etc.
Participant Civil Society Organizations of Pro Bono Marathon 2017:
Pro Bono Marathon 2017 was organized by the Center of Strategic Research and Development of Georgia within the frames of "Georgian Civil Society Sustainability Initiative". The initiative is funded by the European Union and co-funded by Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS). The project is implemented by Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS).