პრო ბონო ვებინარი - სოციალური მედია მენეჯმენტი, 2021 წელი
მონაწილე ორგანიზაციები: კონსულტაციისა და ტრენინგის ცენტრი CTC, განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრი - EDEC, სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტი, საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი, სოციალური საწარმოების ალიანსი, ასოციაცია "ანიკა", სოციალურ მუშაკთა გაერთიანება, კონრად ადენაუერის სახელობის ფონდი
სოციალური მედიის ფუნქციების განახლება მუდმივად ხდება და მათ შორის, დროთა განმავლობაში, სულ უფრო მეტი ახალი ფუნქცია და შესაძლებლობები ემატება Facebook-ს. გამომდინარე იქიდან, რომ საზოგადოებრივი ორგანიზაციების ყველაზე ეფექტურ საკომუნიკაციო არხს წარმოადგენს სოციალური მედია, მათთვის ძალიან მნიშვნელოვანია ახალი შესაძლებლობების შესახებ ინფორმაციას ფლობდნენ დროულად. ასევე, იმ ფაქტიდან გამომდინარე, რომ საზოგადოებრივ ორგანიზაციებს შეზღუდული რესურსები გააჩნიათ, არ აქვთ შესაძლებლობა დაესწრონ ტრენინგებს ზემოთ აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით. სწორედ, ამ მიზეზით გამოიკვეთა ვებინარის ჩატარების საჭიროება სოციალური მედიის მენეჯმენტის შესახებ.
2021 წლის 13 ივლისს, საქართველოს ბანკის თანამშრომლებმა ჩაატარეს პრო ბონო ვებინარი თემაზე: სოციალური მედიის მენეჯმენტი. ვებინარს უძღვებოდა საქართველოს ბანკის თანამშრომელი - ზურა კვინიკაძე. ვებინარი გაგრძელდა 2 საათის განმავლობაში. ვებინარის განმავლობაში მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია ისეთი საკითხების შესახებ როგორიცაა:

Pro Bono Provider: Bank of Georgia
Center for Training and Consultancy, Center for Research and Development of Georgia, Education Development and Employment Center, Civil Society Institute, Social Enterprise Alliance Georgia, Association Anika, Social Workers Union, CSSIGE.
Social media features are constantly being updated and newed. Thus over time more and more new features and functions are being added to Facebook. Hence the social media is the most effective communication channel for civil society organizations, it is very important for them to have updated information about new opportunities Also, due to the fact that civil society organizations have limited resources, they do not have the opportunity to attend trainings on the above topic. As consequence, Bank of Georgia conducted Pro Bono webinar about social media management.
On July 13, 2021, representatives of Bank of Georgia conducted a pro bono webinar about Social Media Management. The webinar was led by Zura Kvinikadze. The webinar lasted for 2 hours. During the webinar, participants received information on issues such as: