სოციალური კონცეფციის მქონე მაღაზია „ესკის“ ბრენდინგი
„სოციალურ საწარმოთა ალიანსი“ წარმოადგენს სოციალურ საწარმოთა ერთიან პლატფორმას, რომელიც ხელს უწყობს წევრების ერთობლივი ინტერესების დაცვას, საზოგადოებაში სექტორის ცნობადობის ზრდას, გამოცდილების გაზიარების და სექტორებს შორის თანამშრომლობის ეფექტური მექანიზმების განვითარებას. სხვა მთელი რიგ საკითხებთან ერთად ალიანსი მიზნად ისახავს სოციალური მეწარმეობის კონცეფციის პოპულარიზაციას და სოციალურ საწარმოთა მდგრადობის და ინსტიტუციური გაძლიერების ხელშეწყობას (მათ შორის გაყიდვების და პროდუქციის განვითარების).
მიზნის მისაღწევად ალიანსმა სოციალური კონცეფციის მქონე მაღაზიის შექმნა გადაწყვიტა. მაღაზიის კონცეფციის წარმოსაჩენად საჭირო გახდა ბრენდინგი.
გამოვლენილი საჭიროებების საფუძველზე, თანამშრომლობა სარეკლამო სააგენტოსა და სოციალურ საწარმოთა ალიანსთან, სოციალური კონცეფციის მაღაზია/შოურუმის ბრენდინგის მიმართულებით 2022 წლის მაისის თვეში დაიწყო და 16 სექტემბერს მაღაზიის გახსნით დაგვირგვინდა.
კომპანიის მხრიდან პროექტის ფარგლებში ჩაერთო 6 თანამშრომელი საერთო ჯამში დაიხარჯა - 128 პრო ბონო საათი. ბრენდინგის საფუძველზე განსაზღვრა, მაღაზიის სახელი, შეიქმნა ვიზუალური იდენტობა და კონცეფცია. საკომუნიკაციო სტრატეგია, მომხმარებლებთან ურთიერთობის სტილი, voice of tone. ასევე, ვიზუალური კონცეფციის ფარგლებში მომზადდა: ლოგო, საპრეზენტაციო მასალა, პოსტერები, ინდივიდუალური ფიგურები და ფორმები სოციალური მედიისთვის. შეფუთვა და საინფორმაციო ფლაერები. რაც საერთო ჯამში, განსაზღვრავს მაღაზიის ერთიან სტილს.
სარეკლამო კომპანია სააჩი & სააჩიმ, პრო ბონოდ მოამზადა სოციალური კონცეფციის მქონე მაღაზიის სრული ბრენდინგი, მათ შორის ნეიმინგი - „ესკი“, ლოგო, საკომუნიკაციო სტრატეგია და დიზაინის კონცეფცია.

Branding of social concept store/showroom “Eski” 5.05.2022 - 16.09.2022
Problem description: Social Enterprise Alliance Georgia (SEA) is a unified platform of social enterprises, which helps to protect the common interests of the members, increase the awareness of the sector in the society, share experiences, and develop effective mechanisms of cooperation between sectors. Alliance aims to promote the concept of social entrepreneurship and promote the sustainability and institutional strengthening of social enterprises (including sales and product development).
To achieve this goal, the Alliance decided to create a store with a social concept. Branding was necessary to present the concept of the store.
Services delivered: Based on the identified needs, the cooperation with the advertising agency and social enterprise alliance in the direction of social concept store/showroom branding started in 2022, May and wrap up with the opening of the store on September 16.
On the part of the company, 6 employees were involved in the project and 128 pro bono hours were spent. On the basis of branding, the name of the store, the visual identity, and the concept were created. Developed communication strategy, style of relationship with customers, and tone of voice. Prepared: a logo, presentation material, posters, individual figures, and forms for social media. Packaging and information flyers. Which, in general, determines the style of the store.
Result of Pro bono mediation: The representative of the advertising company Saatchi & Saatchi, prepared the complete branding of the store with a social concept, including naming - "Eski", logo, communication strategy and concept of design.