კრედო ბანკის პრო ბონო კონსულტაციები
2023 წლის აპრილი - მაისის პერიოდში მიმდინარეობდა ვორქშოპების ციკლი სამუშაოს მოძიების უნარებსა და გასაუბრების ტექნიკებზე. აღნიშნული ვორქშოპები ჩატარდა პროექტის - „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ ფარგლებში.
ვორქშოპების მსვლელობისას, გასაუბრების ტექნიკების პრაქტიკულ ქეისებში პრო ბონოდ მონაწილეობა მიიღეს კრედო ბანკის ადამიანური რესურსების მართვის სამსახურის თანამშრომლება - ეთუნა ქობალიამ და გვანცა თუთისანმა, რომლებმაც ვორქშოპის მონაწილეებს ჩაუტარეს სიმულაციურ გასაუბრებები.
კრედო ბანკის წარმომადგენლების ჩართულობით ჩატარდა 3 პრაქტიკული შეხვედრა სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის სამი ცენტრის ბაზაზე - კახეთის რეგიონში ლაგოდეხისა და თელავის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრებში, ხოლო გურიის რეგიონში ოზუგეთის სწავლებისა და დასაქმების ხელშეწყობის ცენტრში.
აღნიშნული ტრენინგები ჩატარდა პროექტის - „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ ფარგლებში და პროექტს ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების (CSRDG) ცენტრი, ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირთან და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან ერთად. პროექტის მიზანია ადგილობრივი ადამიანური კაპიტალის განვითარება და შენარჩუნება გურიის, კახეთისა და ქვემო ქართლის რეგიონებში, სოციალური და ეკონომიკური გაძლიერებისათვის.

Pro Bono Consultation of Credo Bank in HR Management
In the period of April to May 2023, a cycle of workshops on job search skills and interview techniques was held. The mentioned workshops were carried out within the framework of the project - "Strengthening of Skills and innovative employment opportunities for the regional development of Georgia.”
During the workshops, employees of Credo Bank's Human Resources Management Service - Etuna Kobalia and Gvantsa Tutisani took part in the practical cases of interviewing techniques and conducted simulated interviews for the workshop participants.
With the involvement of Credo Bank representatives, 3 practical meetings were held on the basis of three training and employment promotion centers - in Kakheti region Lagodekhi and Telavi training and employment promotion centers, and in Guria - Ozugeti training and employment promotion center.
The mentioned workshops were carried out within the framework of the project - "Strengthening of Skills and innovative employment opportunities for the regional development of Georgia" and the project was implemented with the financial support of the European Union by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), together with the Union of Young Teachers and the Association for Civil Development of Georgia. The goal of the project was the social and economic strengthening of the region by attracting and developing human resources in the regions of Guria, Kakheti, and Kvemo Kartli.