კრისტალი პრო ბონო პროექტს HR-ის მიმართულებით იწყებს
ფინანსური ჩართულობის ორგანიზაცია კრისტალმა აგვისტოში ახალი პრო ბონო პროექტი წამოიწყო. კომპანია სოციალურ საწარმო "სტემ სფეისს" ადამიანური რესურსების მოზიდვაში დაეხმარება.
სოციალური საწარმო” სტემ სფეისის” მისიაა LEGO STEM მიმართულების კურსების განხორცილების გზით ახალგაზრდების სოციალურ-ეკონომიკური ინტეგრაციისა და დასაქმების ხელშეწყობა მოკლევადიან და გრძელვადიან პერსპექტივაში.
საწარმოს მთავარი გამოწვევა ბაზარზე გაზრდილი მოთხოვნაა, რომელსაც ადამიანური რესურსების სიმცირის გამო ვერ პასუხობს. კრისტალის დახმარებით, "სტემ სფეისი" გეგმავს გაზარდოს თანამშრომელთა რაოდენობა და უპასუხოს ბაზრის მოთხოვნებს.
STEM სისტემის შესწავლა ახალგაზრდებს საშუალებას აძლევს განავითარონ ტექნიკური უნარები ისეთ მაღალკვალიფიციურ და ტექნოლოგიურ დარგებში, რომლებზეც დიდი მოთხოვნაა როგორც საქართველოს, ისე საერთაშორისო შრომის ბაზარზე.

In August, the financial inclusion organization Crystal launched a pro bono project focused on human resources in collaboration with the social enterprise Stem Space.
The mission of Stem Space is to promote the socio-economic integration and employment of young people by offering LEGO-based STEM courses. These courses equip young people with technical skills in high-demand, specialized fields, both in Georgia and internationally.
The enterprise's primary challenge is meeting the growing market demand, which is hindered by a shortage of human resources. At this stage, Crystal will assist in attracting and developing the necessary talent.