საქართველოს ბანკის ახალი პრო ბონო პროექტი
საქართველოს ბანკმა სოციალური საწარმო „ტექგოგოსთან“ პრო ბონო პროექტი დაიწყო, რომელიც მის დახმარებას მოიაზრებს ორგანიზაციული სტრუქტურის და სახელფასო პოლიტიკისა ჩამოყალიბების კუთხით.
ტექგოგო სოციალური საწარმოების ეკოსისტემაში პირველი უნიკალური მოდელის მქონე ციფრული სააგენტოა, რომლის მიზანს ქვემო ქართლში ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება, განათლებაზე ხელმისაწვდომობა და შრომის ბაზარზე მოთხოვნადი ციფრული პროფესიების დაუფლების ხელშეწყობა წარმოადგენს. „ტექგოგო“ აერთიანებს ციფრულ სკოლასა და სააგენტოს, რომლის მისიაა დასაქმების ბაზარსა და ციფრული პროფესიული განათლების სივრცეში თანასწორუფლებიანი გარემოს შექმნა.
პირველი ერთობლივი შეხვედრის დროს განისაზღვრა ციფრული სააგენტოს საჭიროებები, მის წინაშე არსებული გამოწვევები და მათი გადაჭრის გზები. პროექტი მომავალშიც გაგრძელდება და საქართველოს ბანკის წარმომადგენლები ეტაპობრივად გაუწევენ კონსულტაციას სოციალურ საწარმოს.

The Bank of Georgia has initiated a pro bono collaboration with the social enterprise "Techgogo," which involves providing assistance in establishing their organizational structure and salary policy.
Techgogo is the pioneering digital agency with a unique model within the social enterprise ecosystem. Its mission is to empower women in Kvemo Kartli economically, facilitate access to education, and promote the mastery of in-demand digital professions in the labor market. "Techgogo" encompasses both a digital school and an agency, working toward creating an equitable environment in the job market and digital professional education space.
During the initial joint meeting, the digital agency's needs, challenges, and potential solutions were identified. This project will continue in the future, with representatives from the Bank of Georgia gradually providing guidance to the social enterprise.