საქართველოს პრო ბონო ქსელის წლიური შეხვედრა
2021 წლის 21 დეკემბერს გაიმართა საქართველოს პრო ბონო ქსელის ყოველწლიური შეხვედრა. შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს პრო ბონო ქსელის წევრი და პარტნიორი კომპანიები და ორგანიზაციები.
შეხვედრის ფარგლებში, პრო ბონო ქსელის წარმომადგენელმა შეხვედრის მონაწილეებს გაუზიარა ინფორმაცია 2021 წელს პრო ბონო ქსელის წევრი და არა წევრი კომპანიების მიერ განხორციელებული პრო ბონო ქეისების შესახებ. ასევე, მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია ქსელში არსებულ სიახლეებზე და გამოწვევებზე.
გარდა ამისა, საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის პარტნიორი ორგანიზაციების Service Grant Japan-მა (იაპონია) და Work for Social (ესპანეთი) წარმომადგენლებმა მონაწილე კომპანიებს გაუზიარეს საკუთარი გამოცდილება პრო ბონო სერვისების განხორციელების ფორმების შესახებ. კერძოდ, პარნტიორი ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა ისაუბრეს პრო ბონო პროგრამის "მამა ბონოს" შესახებ.
შეხვედრაზე ქსელის წევრმა კომპანიებმა ACG Consulting-მა და კომპანია "ემ ბი სიმ" მონაწილეებს გაუზიარეს ინფორმაცია პრო ბონო სერვისების ახალი ფორმების შესახებ. კერძოდ, საკონსულტაციო კომპნია ACG Consulting-მა დაიწყო პრო ბონო შვილების პროექტი, რომელიც გულისხმობს ბენეფიციარი ორგანიზაციისთის კონსულტაციის გაწევას და მენტორინგს ერთი წლის განმავლობაში. ხოლო მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია "ემ ბი სიმ" 2022 წელს გეგმავს პრო ბონო პროექტის განხორციელებას სახელწოდებით - მამა ბონო, რომლის მიზანია ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება და მათი ჩართულობა ქვეყნის ეკონომიკურ საქმიანობაში. სწორედ აღნიშნული პროექტის ფარგლებში განახორციელეს პრო ბონო ქეისი მათი დეკრეტში მყოფი თანამშრომლის ჩართულობით.
და ბოლოს, შეხვედრის ფარგლებში მოხდა პრო ბონო ქსელის ახალი წევრი კომპანიის - რეპუტაციული კომპანიის "რემაინდერის" წარდგენა.
პრო ბონო ქსელი აერთიანებს იმ ადგილობრივ და საერთაშორისო კომპანიებს, რომელთაც სურთ საკუთარი ექსპერტიზისა და პროფესიული რესურსების გამოყენება საზოგადოების სასიკეთოდ.
ღონისძიება ჩატარდა CSRDG-ის ორგანიზებით, პროექტის "სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების ინიცატივა" ფარგლებში, ევროკავშირისა და კონრად ადენაუერის ფონდის (KAS) მხარდაჭერით.

On December 21, 2021, the annual meeting of the Georgian Pro Bono Network was held. The meeting was attended by member and partner companies of the Network.
During the meeting, a representative of Pro Bono Network shared information about Pro Bono Cases implemented by member and non-member companies in 2021. Participants also received information about the news and challenges of the network.
The representatives of partner organizations of CSRDG - Service Grant Japan (Japan) and Work for Social (Spain) were invited at the meeting. They shared experience on how to implement pro bono services. In particular, the representatives of the partner organization talked about the implementation of pro bono program "Mama Bono".
Also, during the meeting, member companies of GPN - ACG Consulting and MBC presented information about the new forms of pro bono services. In particular, ACG Consulting has launched - Pro Bono Adoption program, which involves consulting and mentoring a beneficiary organization for one year. As for the microfinance organization MBC, in 2022 MBC plans to implement a pro bono project called - Mama Bono, which aims to empower women and engage them in the economic activities of the country. As part of this project, MBC had already implemented pro bono case in 2021.
At the end of the meeting, a new member of the Pro Bono Network - the reputable company "Reminder" was introduced to the participants of the meeting.
Pro Bono Network brings together local and international companies who want to use their expertise and professional resources for the benefit of the community.
The event was organized by the CSRDG as part of the Civil Society STAR Initiative: CSOs as Sustainable, Transparent, Accountable and Resilient Development Actors in Georgia’. The project is funded by the European Union and Konrad-Adenauer-Stiftung.