2023 წლის აგვისტოში იურიდიული კომპანია დოტს ლეგალი, სოციალური საწარმო STEM Space-ს პრო ბონო საწყისებზე იურიდიული საკითხების მოგვარებაში დაეხმარა.
საქართველოს ბანკის პრო ბონო დახმარების შედეგად შემუშავდა რეკომენდაციები ორგანიზაციული სტრუქტურისა და სახელფასო პოლიტიკის შესახებ.
BISC Partners-ი მომხარებელი.გე-ს, პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილი კამპანიის, ონლაინ მარკეტინგული სტრატეგიისა და რეკლამირების სტრატეგიის შემუშავებაში დაეხმარა.
პრო ბონო ქსელის წევრი კომპანიის  წარმომადგენლები კი დაეხმარნენ საინტერესო აქცენტების გამოყოფასა და  პრეზენტაციების ორიგინალური ხერხით წარმოჩენაში.
პრო ბონო ქსელის წევრი  კომპანიის  წარმომადგენლები კი დაეხმარნენ საინტერესო აქცენტების გამოყოფასა და  პრეზენტაციების ორიგინალური ხერხით წარმოჩენაში.
სამოქალაქო ორგანიზაციას კრედო ბანკი დაეხმარება ახალი ფასიანი სერვისების დანერგვისთვის კვლევითი სამუშაოების ჩატარებაში, სასწავლო კომპონენტის დახვეწასა და მარკეტინგული გეგმის ჩამოყალიბებაში.
„ემ ბი სი“ - სა და სოციალური საწარმო "ღია სივრცეს" შორის თანამშრომლობა  2023 წლის 26 ივლისს დასრულდა. კომპანიის პრო ბონო კონსულტანტების ჩართულობით მომზადდა სოციალური საწარმოს ვიზუალური ბრენდინგი.
2023 წლის 16 ივნისს  კომპანია „რემაინდერის“ კრიზისის მართვის მიმართულებით მიმდინარე პრო ბონო კონსულტაციები  კავშირ „ორიონთან“ დასრულდა. პრო ბონო კონსულტაციების შედეგად, მომზადდა სოციალურ ქსელში არსებული  ნეგატიური გამოხმაურებების ანალიზი და ორგანიზაციის იმიჯის ფორმირებისთვის საჭირო საკომუნიკაციო სტრატეგიის მონახაზი.
2023 წლის, მარტი, აპრილი, მაისის პერიოდში, კომპანია „კრისტალისა“ და სოციალური საწარმო „იკორთას“ საკონსულტაციო შეხვედრები მიმდინარეობდა. კონსულტაციების შედეგად მომზადდა "იკორთას" სოციალური მედია სტრატეგია

The organization's charter and the tenure of its director expired during the execution of rights and duties. To address this, the social enterprise needed to re-register its charter and elect a new leader. As a result of these issues, the social enterprise's account was frozen since the summer period, preventing the completion of financial transactions and other administrative activities.
BISC Partners assisted in developing an online marketing strategy and advertising plan for an upcoming campaign under the momxmarebeli.ge program. The campaign's objective is to combat the counterfeiting of dairy products.
As a result of the collaborative effort, recommendations were developed for the organizational structure and salary policy, providing valuable guidance to enhance Techgogo's operations and sustainability.
The cooperation between "MBC" and the social enterprise "Open Space" ended on July 26. Within the framework of the pro bono project a visual branding document was prepared.
On June 16, 2023, pro bono consultations of "Reminder" with Union "Orioni" ended. The main task of this consultation was to deal with the negative feedback of the TV story spread on social networks and to manage the reputation of the organization.
From March to May 2023, three consulting meetings of the company "Crystal" and the social enterprise "Ikorta" were held. As a result of the consultations the social media strategy of the social enterprise “Ikorta” was prepared.